Co można ciekawego zobaczyć na Ukrainie?

Read Time:1 Minute, 30 Second

Jeżeli tylko ktoś ma okazję to koniecznie powinien zwiedzać, poznawać inne państwa, dzięki którym można zobaczyć wiele wspaniałych zabytków. Polska jest przepięknym krajem, który trzeba poznać. Warto jednak zobaczyć co nasi sąsiedzi mają nam do zaoferowania – w szczególności, że w wielu przypadkach mamy do czynienia z zupełnie inna kultura i tradycjami. Mając dostęp do wolnego weekendu lub nawet dłuższej ilości wolnego skorzystajmy z oferty biur podróży, które chętnie pokażą nam co nasi najbliżsi sąsiedzi mają w swoich zbiorach.

Poznajemy naszych sąsiadów

Jednym z państw, które już od bardzo dawna przyciąga uwagę naszych rodaków jest Ukraina. Leży ona na tyle blisko naszej zachodniej granicy, że można urządzić sobie tam atrakcyjne wycieczki na jeden dzień. Rozpocząć ją wcześnie rano a zakończyć w nocy. Warto jednak pomyśleć chociażby o wypadzie na weekend lub nawet na dłuższy czas aby móc przekonać się, że Ukraina nie tylko znana jest z biedy oraz niemożności utrzymania solidnej władzy. Niektóre biura podróży oferują swoim klientom wyprawę na ukraińską ziemię szlakiem dobrze nam znanego Wołodyjowskiego. Jeżeli fascynuje nas ta postać literacka, to warto zaplanować wycieczki na Ukrainę, dzięki którym zobaczymy wiele wspaniałych atrakcji.

Z panem Wołodyjowskim na szlaku

Czym skusi nas Pan Wołodyjowski? Całkiem możliwe, że spodoba nam się jedyne na świecie Muzeum Pisanki. Jeżeli tradycja święta Wielkanocnego nie jest nam obca, to koniecznie należy pamiętać o takim miejscu. Kolejnym punktem do odwiedzin w tej okolicy będzie muzeum Huculszczyzny i Pokucia, sobór katedralny św. Ducha, zwiedzanie placu teatralnego w w miejscowości Czerniowiec. Tam również znajduje się przepiękna uliczka Olgi Kobylańskiej. Następne ukraińskie zabytki jakie powinniśmy zobaczyć to Opera Lwowska we Lwowie, Kasyno Szlacheckie, pałac Potockich, plac Adama Mickiewicza, plac katedralny z Bazylika Archikatedralną. Wśród innych punktów wartych uwagi turysty znajduje się Kamieniec, gdzie można znaleźć trzy ważne dzielnice – polskie, ruskie oraz ormiańskie. Ukraina ma dla nas wiele wspaniałości, które należy obejrzeć.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Plecionkarstwo – ginący zawód na wsi
Next post Osuszanie budynków Kraków