plafon-img

Gdzie sprawdzą się plafony?

Read Time:1 Minute, 22 Second

Przylegające bezpośrednio do sufitu plafony są jednymi z najpopularniejszych źródeł oświetlenia stosowanych w domach i mieszkaniach. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną w zależności od pomieszczenia, w którym mają być zastosowane. W tym artykule przedstawimy, gdzie najlepiej sprawdzą się plafony oraz co warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie.

W jakich pomieszczeniach stosować plafony?

Plafony doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w którym wymagane jest równomierne rozprowadzenie światła. Szczególnie polecamy je w przypadku małych pomieszczeń, gdzie ważne jest, aby oświetlenie było dostatecznie mocne ale jednocześnie nie zajmowało zbyt dużo miejsca. Plafony świetnie sprawdzą się w łazience, kuchni, przedpokoju czy też sypialni. Warto jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego modelu powinien zależeć od wielkości i przeznaczenia danego pomieszczenia. Należy również pamiętać o tym, że w pomieszczeniach takich jak łazienka często panuje duża wilgoć w związku z czym warto wybrać modele o wysokiej odporności na czynniki atmosferyczne.

Czym się kierować przy zakupie plafonu?

Podczas wyboru plafonu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę wspomnianą wcześniej wielkość pomieszczenia oraz rodzaj źródła światła, które będzie w nim stosowane. W przypadku małych pomieszczeń, warto zdecydować się na modele o niewielkich rozmiarach, które nie będą zajmować zbyt dużo miejsca. Ważnym czynnikiem jest również styl, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Idealnie jeśli plafon będzie zgodny z resztą wystroju, dzięki czemu nie będzie przesadnie rzucać się w oczy. W przypadku minimalistycznych wnętrz polecamy proste, białe modele, natomiast w przypadku tradycyjnych pomieszczeń, warto postawić na modele z dekoracyjnymi elementami. Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania oraz materiały. Należy zwrócić uwagę na solidność i trwałość elementów oraz na to, czy dany model jest łatwy w czyszczeniu.

Happy
Happy
11 %
Sad
Sad
11 %
Excited
Excited
56 %
Sleepy
Sleepy
22 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koszt metra ogrodzenia akustycznego
modna lazienka Next post Jak nadać nowe życie swojej łazience?