Komputery na wsi

Read Time:2 Minute, 17 Second

Komputery na wsi

Wielu mieszczuchów uciekło z miasta na wieś, na rzecz odizolowania się od wszystkiego co z miastem związane. Tak się składa, że z miastem związana jest nowa technologia, a wszystko co stare, przestarzałe i zaściankowe kojarzy nam się z wsią. Ale czy na pewno w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie funkcjonować bez wszystkich tych urządzeń, które bądź co bądź ułatwiają nam życie codzienne? No bo wyobraźmy sobie brak telefonu komórkowego pod ręką, kiedy musimy wezwać pomoc? Komputer podłączony do sieci, też będzie wiele wnosił w nasze wiejskie życie. Mieszczuchy wiedzę związaną z życiem na wsi muszą zdobywać samodzielnie. W internecie znajdziemy niezbędne informacje na temat tego, kiedy i gdzie sadzić rośliny, zioła lub warzywa. Znajdziemy tam również przepisy kulinarne, które pomogą w zagospodarowaniu letnich i jesiennych plonów. W zasadzie skarbnica wiedzy, którą można wykorzystać w postaci internetu jest nieoceniona przy zdobywaniu tak cennej wiedzy, która, to często była przekazywana wręcz z „dziada pradziada”. Istnieją bowiem liczne fora internetowe dla rolników, na których można się wiele dowiedzieć i wymienić informacjami.

Komputeryzacja wsi – Odzyskiwanie danych cena

Wieś dzisiejsza to nie ta sama wieś co kiedyś. Jak wykazały prowadzone badania rolnicy sami przyznają, że wykorzystują komputery oraz internet. Nie jest to może jeszcze na bardzo szeroką skalę, ale z roku na rok istnieje większe zapotrzebowanie na komputer podłączony do sieci na wsi. Choć zaledwie 10% rolników korzysta ze specjalistycznych programów, to tak naprawdę nie uciekniemy przed komputeryzacją wsi. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej stało się to niemal koniecznością. Komputer w sieci stał się narzędziem wspomagającym gospodarstwo rolne lub agroturystyczne. Coraz częściej można przecież korzystać z takich usług jak zamawianie sadzonek, nawozów czy też narzędzi i maszyn rolniczych za pomocą internetu. Tak więc chyba nie da się funkcjonować na wsi bez komputera i w zasadzie trochę szkoda byłoby nie móc korzystać z tych wszystkich udogodnień, które niesie ze sobą postęp technologiczny.

Wieś kojarzy nam się z ciszą i spokojem i spędzając tam czas przez tydzień podczas urlopu jesteśmy w stanie wyrzec się tych wszystkich urządzeń elektronicznych, ale mieszkać i funkcjonować na wsi pozbawionym dostępu do świata internetowego, to chyba jest to nie możliwe.

Nie zapominajmy, że gdyby nie komputer, to nie wynaleziono by narzędzi usprawniających pracę na wsi takich jak np. Elektryczna dojarka lub elektroniczne paśniki dla zwierząt. Jeśli w celach rekreacyjnych ktoś posiada kilka owieczek, to oczywiście nie będzie to wielkim problemem nakarmić je osobiście, jeśli jednak inwentarz liczy sobie kilka tysięcy krów lub owiec to musi to być jednak sterowane elektronicznie.

Wielu miłośników wsi szuka starych domów, które posiadają jeszcze stare urządzenia, które nie są napędzane elektroniką. Przyjemność może nieść kuchenka, pod którą trzeba rozpalić ogień drewnem aby zagotować wodę lub ubić sobie masło w starej kierzynce. Mimo wszystko, jak we wszystkim niezbędny jest umiar 🙂

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ekrany akustyczne – bogactwo możliwości
Next post Hobby dla każdego