Negroni bardzo klasyczne podejście do tematu

Każdy z nas lubi świetne w pełni klasyczne drinki. Oczywiście łączenie alkoholi nie jest czymś stosunkowo nowym. Możemy mieć jednak pewność, że odpowiednie połączenie ginu czerwonego wermutu i campari dam nam świetny koktajl. Warto zauważyć, że klasyczne włoski drinki tak naprawdę nigdy się nie starzeją i nadal pijemy je w barach czy restauracjach na całym świecie. Oczywiście dobrze zaserwowany drink to przede wszystkim gwarancja sukcesu. Trzeba mieć świadomość, że negroni przepis, to przede wszystkim wstęp do tematu. Samo przygotowanie drinka to już prawdziwa sztuka, ale nie można się temu dziwić, jest to w końcu jeden z najpopularniejszych drinków świata i tylko właściwe przygotowanie jest tutaj kluczem do sukcesu. Warto mieć świadomość, że najważniejsze są tutaj szczegóły, tylko wtedy możemy mówić o kompletnym przygotowaniu drinka. Warto zauważyć, że jest on także bardzo popularny w Polskich barach.

Kompozycja warta uwagi

Alkohole, które w tym wypadku tworzą kompozycję całego drinka, dają nam konkretne orzeźwienie. Już po jednym drinku jesteśmy w stanie odczuć taki stan. Warto zwrócić uwagę, że jest to odpowiedni drink chłodzący podawany z lodem, dzięki czemu sprawdza się między innymi w upalne dni. W samych Włoszech receptura tego drinka nie jest żadną zagadką ani tym bardziej tajemnicą. Większość Włochów zna cały przepis i doskonale wiedzą, jak należy przyrządzić tego drinka, aby nie stracił on ani na mocy czy na jakości. Sam drink podawany jest także przed posiłkiem i bardzo często jest to pozycja iście obowiązkowa. Sam drink negroni powstał w 1919 roku w słonecznej Florencji i do dzisiaj jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych drinków. Oczywiście należy pamiętać, że przy odpowiednim wykonaniu drinka nie może w żaden sposób zabraknąć elementu ozdobnego w postaci pomarańczowej skórki pomarańczy, a wszystkie wspomniane wyżej alkohole wchodzące w skład drinka nie mogą przekroczyć wartość 30 ml na szklankę. Jeśli wykorzystujemy do drinka wermut, to musi on koniecznie być słodki, w każdym innym wypadku nie uda nam się odtworzyć tej wspaniałej receptury. Trzeba przyznać, że takie proporcje na jedną szklankę są jak najbardziej uzasadnione. Warto zauważyć, że ten sposób uzyskujemy odpowiedni miks tych trzech alkoholi z nutką pomarańczy, która jest tu dodawana nie tylko dla samej ozdoby, ale i smaku.

Odpowiednie przyrządzenie

Oczywiście profesjonalny barman znający się na rzeczy, jest w stanie w ciągu trzech minut przygotować taki drink, który możemy spożyć od razu, nie musimy czekać parę minut, jak to ma często miejsce w przypadku innych drinków. Tak więc klasyczne negroni to przede wszystkim uczta dla tych osób, które cenią sobie dzisiaj to klasyczne podejście do smaku. Lód w tym wypadku jest bardzo wskazany, ponieważ w taki sposób jesteśmy w stanie uzyskać odpowiednie orzeźwienie. Jest to po prostu idealne połączenie, którego każdy bez wyjątku może dzisiaj spróbować także w naszym kraju. Warto więc udać się do baru, lub jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę, spróbować samemu w warunkach domowych przyrządzić dla siebie taki drink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *