Ogrodzenia akustyczne ograniczenia z ekranów fonicznych

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i panele akustyczne

photo
Ekrany akustyczne drogowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia dźwiękochłonne to świetny sposób na ochronę domu przed elementami zewnętrznymi, które mogą być natrętne, irytujące, a nawet śmiertelne. Istnieje wiele rodzajów dźwiękochłonnych ogrodzeń dostępnych dzisiaj. Można je dostać w różnych materiałach, rozmiarach, wzorach, formach i poziomach pochłaniania dźwięku. Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ogrodzenia akustycznego:

Parawan dźwiękochłonne

Dźwiękochłonne ogrodzenia działają najlepiej dla tych, którzy chcą ograniczyć ekspozycję dźwięku na zewnątrz i stworzyć bardziej spokojne środowisko. Ogólnie rzecz biorąc, większość z tych dźwiękochłonnych ogrodzeń odbija wszystkie dźwięki z powrotem do ich zewnętrznych źródeł. Niektóre ogrodzenia akustyczne działają poprzez rozpraszanie, pochłanianie i filtrowanie dźwięku. Inne kontrolują hałas zewnętrzny, redukują, rozpraszają i pochłaniają dźwięk.

Ekrany dźwiękochłonne drogocenność

Akustyczne, dźwiękoszczelne ogrodzenia z kompozytów z tworzywa sztucznego są niedrogie, lekkie i praktycznie nie wymagają konserwacji. Idealnie nadają się na mniejsze podwórka, ponieważ można je stosunkowo szybko zbudować. Ogrodzenia te sprawdzają się również w przypadku szklarni i obiektów rekreacyjnych. Są one szczególnie dobre dla osób, które mieszkają na obszarach, gdzie powszechne są odgłosy otoczenia, takie jak polowania i gry.

Parawany foniczne

Jeśli chcesz stworzyć cichsze środowisko podwórka lub martwisz się o ciśnienie akustyczne, a następnie rozważyć wygłuszenie za pomocą paneli akustycznych. Panele akustyczne składają się z arkuszy gęstego włókna szklanego. Panele są instalowane przez przykręcenie ich razem. Arkusz zawiera kieszenie powietrzne, które pozwalają falom dźwiękowym przejść, ale blokują inny dźwięk z wejścia do przestrzeni.

Panele akustyczne mogą być używane do wielu zastosowań, takich jak redukcja dźwięku, tłumienie hałasu i pochłanianie hałasu. Wiele materiałów dźwiękoszczelnych pochodzi z plastikowym wykończeniem laminatu. Pozwala to na umieszczenie paneli na prawie każdym rodzaju istniejących materiałów budowlanych, w tym suchej zabudowy, cegły, kostki brukowej, asfaltu, betonu i drewna. Możesz wybrać, aby mieć swoje panele zaprojektowane na zamówienie, lub można kupić gotowe. Istnieje wiele opcji projektowych do wyboru. Popularną opcją jest lattice-style, który wygląda bardzo profesjonalnie, a jednocześnie atrakcyjne.

Dla domów i firm, które nie mają miejsca na pełne ogrodzenie, skutecznym rozwiązaniem są ogrodzenia akustyczne z przerwami. Urządzenia te zapobiegają przenikaniu dźwięku przez barierę, ale pozwalają niektórym dźwiękom przejść przez nią. Szczeliny są zazwyczaj na tyle małe, aby umożliwić przepływ powietrza, ale na tyle duże, aby zmniejszyć ilość odbitego dźwięku z powrotem do domu. Problem z tych ogrodzeń jest to, że luki mogą stać się dość duże w czasie, co wymaga wymiany.

Ekrany foniczne dotykalne

Instalowanie paneli na istniejącym ogrodzeniu jest jedną z opcji. Jeśli masz już zainstalowane panele, wszystko co musisz zrobić, to nałożyć cienką warstwę kleju, aby uszczelnić połączenia. Klejenie jest ważne, ponieważ uszczelnia luki między panelami. Po wykonaniu tej czynności należy zastosować winylowe przekładki dźwiękochłonne do paneli, aby zapewnić maksymalną skuteczność. Inną opcją jest pokrycie szczelin taśmą filcową, która będzie również izolować panel i utrzymywać dźwięki z przenikania bariery.

Ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z winylu, drewna i aluminium. Najczęściej wykonuje się je z winylu, ponieważ łączy on wysoki poziom pochłaniania dźwięku z niską absorpcją wilgoci. Drewno jest powszechnie stosowane do ścian zewnętrznych ze względu na jego piękno wizualne i wydajność cieplną. Jednak winyl ma doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku i zarządzania wilgocią, przy niższych kosztach. Aluminium, które jest lepsze od drewna pod każdym względem, jest materiałem z wyboru przy tworzeniu ogrodzenia, które będzie całkowicie otaczać budynek.

Niektóre rodzaje ogrodzeń akustycznych są w stanie lepiej rozpraszać fale dźwiękowe. Włókno szklane jest jednym z przykładów. Tworzy ono grubszą barierę niż ogrodzenie metalowe, ale nadal pozwala falom dźwiękowym przechodzić. Panele wykonane z cienkiej blachy są trudniejsze do zaizolowania, ale przepuszczają niektóre fale dźwiękowe. Z tego powodu ich budowa jest mniej kosztowna niż ogrodzeń metalowych.

Parawany akustyczne ogrodowe

Istnieją trzy rodzaje paneli akustycznych, które zostały specjalnie zaprojektowane w celu zmniejszenia lub usunięcia hałasu. Jeden z nich działa poprzez odbijanie od siebie fal dźwiękowych, drugi składa się z wielu warstw, a trzeci jest masywny. Im mniej warstw, tym wyższa jakość wytwarzanego dźwięku. Każdy z tych trzech rodzajów ma swoje zalety, więc przed dokonaniem zakupu należy zapoznać się z konkretnym produktem.

Jeśli chodzi o membrany akustyczne, wysoce zalecany jest materiał polietylenowy. Materiał ten ma doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku, ale jeśli bariera nie jest prawidłowo zainstalowana i konserwowana, bariery nie będą działać tak dobrze, jak powinny. Profesjonalna instalacja ogrodzenia powinna być zakończona przed instalacją membrany akustycznej. Mając to na uwadze, możesz być pewny, że Twoje osobiste bariery dźwiękowe pomogą zredukować hałas z zewnątrz nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Ogrodzenia akustyczne na rozpraszacze akustyczne
Next post Odzyskiwanie danych z SSD darmowych programów tylko do programowych uszkodzeń.