Osuszanie budynków Kraków

Read Time:1 Minute, 26 Second

Osuszanie budynków Kraków

W walce z wilgocią w budynku łatwo jest się poddać. Na szczęście na rynku jest dostępnych obecnie wiele metod osuszania budynków. Jedną z nich oferuje firma Aquapol, ale zanim porównany ją z innymi, popularnymi sposobami, musimy uprzednio poznać pobieżnie inne metody.

Jeśli mury zaciąga wodę już od gruntu ku górze, oznacza to, że mamy do czynienia ze zjawiskiem wilgoci kapilarnej. To zaś jest równoznaczne z uszkodzeniem, bądź całkowitym brakiem izolacji poziomej budynku. Cząsteczki wody mają więc otwarta drogę by wędrować szczelinami kapilarnymi w głąb surowca budowlanego. Niegdyś by wyeliminować ten problem, ludzie decydowali się na pracochłonną metodę podcinania, którą ciężko obecnie znaleźć gdzieś w zastosowaniu. Od około 30 lat używa się również metody polegającej na wbijaniu w ścianę blach ze stali nierdzewnej, mających uniemożliwić wodzie podchodzenie w górę ścian. Obecnie największa popularnością cieszą się metody iniekcji, które również dzielą się kolejne. Iniekcja krystaliczna polega na wykonaniu odwiertów przez które wprowadza się mieszankę, która po paru dniach zaczyna izolować wodę od wyższych części muru. Elektroiniekcja bazuje na wywołaniu różnicy potencjałów w murze przy użyciu prądu stałego o napięciu 24V. Termoiniekcja wymaga wstępnego osuszania, a następnie dostarcza się ciepło przy użyciu wentylatorów lub mikrofal.

Każda z tych metod wymaga fizycznej ingerencji w konstrukcję budynku. Wiąże się z kuciem, wbijaniem bądź wierceniem w ścianach. Osuszanie budynków Kraków dysponuje jednak doskonałym rozwiązaniem zamiennym, dającym gwarancję osuszenia murów budynku, a nawet cofnięcia się soli mineralnych zaciągniętych od gleby przez wodę, co oznacza brak wykwitów solnych po kolejnym malowaniu! Urządzenie firmy Aquapol polaryzuje cząsteczki w szczelinach kapilarnych, zmuszając je tym samym do obrania przeciwnego kierunku i wycofania się w stronę gruntu, gdzie stają się swoistą poziomą izolacją budynku. Producent urządzenia zapewnia również 20-letnią gwarancję na utrzymanie się efektów osuszania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Osuszanie budynków Kraków

  1. cześć

    Poszukuję bariery akustycznej na posesję prywatną.
    Szczególnie szukam ogrodzenia dźwiękochłonnego o nazwie noisecare panel extreme black z ocynkowanymi słupkami za 19 db najbardziej dźwiękochłonnego ogrodzenia na rynku w Danii
    Potrzebuję ok. pomiędzy
    46-48 metrów. 256 długości i wysokości 2 metry
    czy jest to coś, co masz na stanie czy coś, co możesz zabrać do domu?
    i ma dobrą ofertę ekranów akustycznych na znacznie bardziej ruchliwą drogę

    Z poważaniem

    Maggi Rotman

Comments are closed.

Previous post Co można ciekawego zobaczyć na Ukrainie?
Next post Odzyskiwanie danych – dlaczego trzeba je przeprowadzać