Pewne odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1.

Przywracanie danych z macierzy RAID Czego należy oczekiwać od systemu ochrony danych Raid?

photo
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie plików z urządzeń pamięci masowej SAN opartych na macierzach RAID jest bardzo ważne, ponieważ większość przypadków utraty danych wynika z problemów logicznych ze sprzętem, a nie z fizycznego uszkodzenia dysków. W przypadku macierzy pamięci masowej stosowane są różne typy poziomów RAID: iSCSI, Fibre Channel (FC) oraz Fibre Channel Over Ethernet (FCoE). Podczas gdy większość przypadków utraty danych występuje w macierzach iSCSI, Fibre Channel i FC, pewna część utraty danych jest w rzeczywistości spowodowana fizycznym uszkodzeniem dysku. Dlatego w poszukiwaniu sposobów odzyskiwania danych należy przeprowadzić dokładną ocenę wszystkich dostępnych technologii.

Powierz odzyskiwanie danych z macierzy RAID fachowcą.

Celem RAID jest stworzenie nadmiarowej kopii wszystkich dysków danych i partycji, tak aby jedna awaria nie miała negatywnego wpływu na wszystkie kolejne operacje. Przywracanie danych z macierzy RAID https://archiwizacjadanych.pl/nienaruszalne-odtwarzanie-danych-z-macierzy-raid-01/ Odzyskiwanie plików z woluminu RAID jest niemożliwe bez znajomości stanu macierzy przed awarią, a nawet wtedy prawdopodobieństwo odzyskania danych nadal jest niskie. Celem odzyskiwania plików z urządzenia pamięci masowej RAID jest odkrycie pozostałych informacji o konfiguracji i znalezienie lokalizacji uszkodzonego dysku. Innymi słowy, aby odzyskać dane z urządzenia pamięci masowej SAN, system operacyjny musi mieć możliwość uzyskania dostępu do dysków i określenia ich fizycznego układu.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 priorytet.

Wśród wielu aspektów odzyskiwania danych z macierzy RAID, najważniejszym krokiem jest zainicjowanie operacji. Jeśli chcesz odzyskać dane, które zostały utracone w wyniku awarii, trzeba zatrzymać system operacyjny, określić, który dysk jest uszkodzony i zainicjować operację. Istnieje wiele narzędzi do odzyskiwania danych dostępne, a oni mogą pomóc w określeniu konfiguracji RAID, określenie fizycznego układu macierzy dyskowej i w odzyskiwaniu plików danych. Ważne jest, aby określić, czy utrata pojedynczego dysku lub całego dysku macierzy jest trwała czy tymczasowa. Jeżeli utrata danych jest tymczasowa, można wykonać operację samodzielnej naprawy przy użyciu nośnika zapasowego.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID priorytet.

Laboratorium odzyskiwania danych po awarii macierzy RAID jest zazwyczaj wspierane przez wielu lokalnych i międzynarodowych inżynierów odzyskiwania danych. Inżynierowie ci wykorzystują specjalistyczne oprogramowanie do oceny każdego aspektu systemu i identyfikacji potencjalnych problemów. Przeprowadzają również serię testów w celu znalezienia pierwotnej przyczyny problemu i zalecają rozwiązanie.

Niektóre z typowych testów przeprowadzanych przez tych ekspertów inżynierów odzyskiwania danych po nalocie obejmują kontrole poprawności, kontrole wizualne przełączników zasilania, testy wstrzykiwania błędów, sondy termiczne i audyty centrów danych. Zespół testujący składa się zarówno z serwerów, jak i komputerów klienckich, które są częścią sieci. Narzędzia diagnostyczne Raid badają całą sieć serwerów, w tym systemy wbudowane i zdalne, macierze dyskowe i pojedyncze komputery. Identyfikują źródła awarii, takie jak protokoły routingu, zarządzanie energią i izolacja awarii.

W zależności od stopnia uszkodzenia, inżynierowie ds. odzyskiwania danych po awarii określają zakres uszkodzeń i podejmują niezbędne kroki. W przypadku niewielkich uszkodzeń, inżynierowie mogą zasugerować klientowi przywrócenie danych za pomocą usługi odzyskiwania danych online. Często nie jest to konieczne, zwłaszcza jeśli producent dysku lub urządzenia pamięci masowej przewidział usługę odzyskiwania danych. Inżynierowie zajmujący się odzyskiwaniem danych z macierzy RAID są odpowiedzialni za określenie najlepszego sposobu przywrócenia danych do normalności.

Tak odbywa się przywracanie danych z macierzy RAID 0+1

Chociaż koszt wymiany uszkodzonych części jest wysoki, koszty utrzymania wadliwej macierzy są jeszcze wyższe. Cena dysku parzystości do ochrony danych Raid wynosi około trzydziestu procent ceny urządzenia zastępczego. Cena dysku Parity do ochrony danych Raid jest jeszcze wyższa. Ze względu na wysoką cenę partycji odzyskiwania danych RAID oraz ze względu na stosunkowo wysoką awaryjność macierzy RAID, wiele firm nie wymienia ich, dopóki macierze nie ulegną awarii.

W większości przypadków uszkodzona macierz raid odbudowuje się automatycznie, ale uszkodzony dysk raid należy wymienić. Jeśli zdecydujesz się na wymianę uszkodzonego dysku na nowy, należy skontaktować się z inżynierami odzyskiwania RAID co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed faktycznym utworzeniem kopii zapasowej w celu ustalenia, jakiego rodzaju dyski będą używane do odtworzenia danych. Cena odbudowy zależy od wielkości uszkodzonego dysku, jak również od przewidywanej liczby uszkodzonych partycji. Jeśli użyjemy dysków o wyższym współczynniku MTBF, cena będzie niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 wybór.
Next post Odzyskiwanie danych z telefonu tak poznasz fachowca.