Zła jakość wydruków

Read Time:1 Minute, 18 Second

Zła jakość wydruków

Twoja drukarka lub ploter przestała ładnie drukować. Na wydrukach pojawiły się paski lub wydruki są zbrudzone. Pewnie zastanawiasz się co może być tego przyczyną. Poniżej podpowiadamy co może powodować takie wydruki ploterów.

Uszkodzone głowice drukujące

Paski na wydrukach zazwyczaj świadczą o uszkodzonych głowicach drukujących. Być może głowice są tylko zabrudzone i wystarczy czyszczenie głowic w myjce z ultradźwiękami wypełnionej izopropanolem. Wyczyścić należy także karetkę w której zamontowane są głowice, w tym styki. Jeśli ten zabieg nie pomoże głowice należy wymienić na nowe. Powyższa procedura dotyczy ploterów bowiem w drukarkach atramentowych głowice zazwyczaj są zamontowane wewnątrz kartridża z tuszem i jej uszkodzenie oznacza wymianę atramentu na nowy.

Przepełniona stacja serwisowa – obsługa informatyczna firm poznań

Stacja serwisowa jest podstawową częścią eksploatacyjną plotera. To w niej gromadzi się nadmiar tuszu zrzucany prze głowice drukujące plotera. Jeśli stacja serwisowa jest przepełniona to po pierwsze może wyciekać z niej tusz i brudzić inne podzespoły. Jednakże istotniejszą sprawą jest brudzenie wydruków bowiem głowice nie mogą się prawidłowo oczyścić. Przepełniona stacja serwisowa może skutkować uszkodzeniem głowic drukujących a co co za tym idzie koniecznością ich wymiany.

Sposoby unikania problemów z wydrukiem

Aby zapewnić sobie dobrą jakość wydruków przede wszystkim należy używać wyłącznie oryginalnych tuszy do ploterów. Popularne zamienniki mogą powodować uszkodzenia elektroniki plotera, a naprawa lub wymiana płyty głównej plotera jest dużo bardziej kosztowana niż zakup oryginalnych tuszy do plotera. Ponadto ploter powinien przynajmniej raz na dwa lata przejść konserwację w serwisie ploterów, gdzie profesjonaliści przeczyszczą każdą część plotera, nasmarują wszystkie zębatki i sprawdzą stan poszczególnych podzespołów. Oczywiście pamiętać trzeba o wymienianiu lub regenerowaniu stacji serwisowej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Wino
Next post Ach te wiejskie rabatki…..